Worki foliowe i ich rola w nowoczesnym budownictwie

Od dłuższego czasu, worki foliowe kojarzą się nam z handlem. Tak, w supermarketach jest ich po prostu pełno. Nie dziwi więc fakt, że tak trudno jest je połączyć z budownictwem.

Tymczasem ich rola w nowoczesnym budownictwie jest wręcz ogromna. Przyjrzyjmy się ich właściwościom, dzięki którym można je wykorzystywać w szeroko rozumianej „budowlance”.

Właściwości worków foliowych

 • Wytrzymałość – Wprawdzie worki foliowe nie są uważane za zbyt wytrzymałe, ale nie oznacza to, że nie można ich wykorzystywać również w pracach, które wymagają tworzywa nieco bardziej wytrzymałego. Przykład? Budownictwo… Worki foliowe, mogą być wykorzystywane na przykład do przechowywania odłamów gruzu, kamieni i innych materiałów budowlanych.
 • Wodoszczelność – Worki foliowe są wodoszczelne. O tym wie każdy…Dzięki tej dość znanej właściwości, możne je wykorzystywać do np ochrony posiadanych materiałów budowlanych, przed oddziaływaniem deszczu i wilgoci.

Gdzie wobec tego możemy mieć do czynienia z budowlanymi workami foliowymi?

 1. Usuwanie śmieci i odpadów budowlanych
  Dzięki swej wytrzymałości, budowlane worki foliowe, można śmiało wykorzystywać do przechowywania różnych ciężkich i ostrych odpadów. Doskonale nadają się one do przechowywania gruzu, węgla czy odpadów ogrodniczych.
 2. Ochrona przed oddziaływaniem wilgoci
  Worki foliowe i inne podobne artykuły, pozwalają na skuteczną ochronę materiałów budowlanych przed oddziaływaniem wilgoci. Możne je stosować np jako ochronę cementu, drewna i wielu innych materiałów, mało odpornych na działanie wody.
 3. Prace wykończeniowe…
  Worki foliowe, można śmiało wykorzystywać również w celu ochrony powierzchni przed oddziaływaniem pyłu. Przykład? Wiercenie w ścianach, powoduje powstanie masy pyłu, który następnie opada po naszej ścianie. Efekt? Zabrudzona ściana i konieczność czyszczenia podłogi. Dzięki przyklejonemu do ściany workowi, można wszystko zebrać do jego wnętrza.

Oczywiście to nie jedyne zastosowanie worków foliowych. Możne je wykorzystywać np w malarstwie (do ochrony mebli), można w nich przechowywać różne artykuły budowlane (o niebezpiecznej dla zdrowia charakterystyce) itd. Jednym słowem, w budownictwie spotykamy je niezmiernie często.

Jedna myśl na temat “Worki foliowe i ich rola w nowoczesnym budownictwie

 • 17 czerwca 2016 o 11:26
  Permalink

  Worki foliowe faktycznie są w budownictwie szeroko stosowane. Remont czy budowa bez nich była by dosyć ciężka ze wzgledu na ilość pyłu i innego brudu czy kurzu. Artykuł calkiem spoko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *